Kuchnia Szanghajska i kuchnia staropolska Wrocław

12 piątek, Październik 27th, 2017

Kuchnia australijska

Kuchnia australijska
1 vote, 7.00 avg. rating (72% score)

Kuchnia australijska – niepowtarzalna mieszanka kuchni świata!

Kuchnia australijska nie należy do najbardziej znanych w naszym kraju kuchni, choć posiada grono swoich zwolenników. Niewiele osób wie jednak, że opiera się na angielskich potrawach, które do Australii przywieźli emigranci i zesłańcy. Stąd w kuchni australijskiej tak istotne są takie dania jak: pieczeń z okazji ważnych świąt, kotlety z kością z rusztu i dania mięsne, podawane z dużą ilością warzyw.

Czy kuchnia australijska jest monotonna i nudna? Nie. Znajdziemy w niej i dania mięsne i różnorodne dania z warzywami i oryginalne desery. Współczesna, australijska kuchnia jest dynamiczna i stale się zmienia, co wynika w dużej mierze z otwartości na nowe smaki i dania, jakie przywożą ze sobą mieszkańcy innych krajów. Dlatego znajdziemy w niej obecnie także potrawy z wielu kuchni świata i dużą różnorodność.

We współczesnej, australijskiej kuchni duże znaczenie mają dania azjatyckie i europejskie. Znaczną popularnością cieszą się potrawy kuchni greckiej i włoskiej, co wynika z dużej ilości emigrantów z tych regionów, którzy decydują się osiąść w Australii. Ponadto w australijskiej kuchni można też znaleźć dużo świeżych warzyw i owoców z całego świata, co jest popularne zwłaszcza wśród tych konsumentów, którzy zwracają uwagę na zdrową dietę.

W ostatnim czasie istotną wagę przykłada się do gotowania na bazie naturalnych produktów, bez sztucznych składników, przetworzonych produktów, a opierając się na niskiej zawartości soli i tłuszczu, pieczeniu i gotowaniu mięsa i warzyw na parze. Australijczycy zwracają też uwagę na samodzielność wykonywanych posiłków, ich jakość i panujące obecnie trendy w kuchni.

Pozostałe artykuły:

About 

Related Articles

Tagi: durobet ceny, armatura łazienkowa Apavisa, Porównanie 2016 technorattan kontra polipropylen, elwix torba, etykiety inspekcyjne na zamówienie, osb stopfire, internorm okno kf410, lpk110, Vademecum elektryka SEP, Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz zastosowanie, Usuwanie owłosienia żary