Kuchnia Szanghajska i kuchnia staropolska Wrocław

2 czwartek, Sierpień 23rd, 2018

Ja żyć i odżywiać się zdrowo?

Ja żyć i odżywiać się zdrowo?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Ostatnio coraz częściej możemy zauważyć tendencję do prowadzenia przez ludzi zdrowego stylu życia. Każdy z nas jednak nieco inaczej rozumie to zagadnienie. Warto więc podsumować naszą wiedzę na ten temat i zrobić samodzielnie rachunek sumienia – który pozwoli nam obiektywnie spojrzeć na to, co robimy dobrze a co powinniśmy zmienić, by żyć i odżywiać się zdrowiej.

1. Dieta powinna być urozmaicona
Jeśli Twoje menu jest monotonne i praktycznie każdego dnia powtarzasz ten sam schemat to warto w końcu to zmienić. Dieta każdego człowieka przede wszystkim powinna być urozmaicona. Nie może w nie zabraknąć żadnych składników, które są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dziennie powinniśmy dostarczyć naszemu organizmowi wraz z pożywieniem aż 60 różnych składników odżywczych, które pozwolą mu prawidłowo funkcjonować.

2. Jeśli węglowodany to tylko te z pełnego ziarna
Węglowodany, które znajdziecie w makaronie, pieczywie, ciastkach czy ryżu nie powinny pochodzić z w pełni oczyszczonego ziarna, które jest jałowe w składniki odżywcze i dostarcza mnóstwo zbędnych kalorii. Wybierając te produkty sięgaj więc po te pełnoziarniste, a więc brązowy ryż, ciastka owsiane, czy razowy chleba i makaron.

3. Wprowadź do menu dużo warzyw i owoców
Warzywa powinno się spożywać tak naprawdę do każdego posiłku, owoce 2 razy dziennie. Warto więc do kanapek dodawać wszystko, co zielone, czerwone i żółte a więc liść sałaty, natkę pietruszki, plasterek pomidora czy kawałek papryki. Koniecznie należy też jeść zupy. Porcja dzienna owoców to np. jabłko i sok lub sałatka owocowa na śniadanie.

4. Ruszaj się!
Ruch to zdrowie, dlatego staraj się prowadzić w miarę aktywny tryb życia. jeśli masz prace siedzącą staraj się zrezygnować z samochodu na rzecz roweru albo wysiadaj przystanek wcześniej. Dziennie wystarczy tylko 30 minut ćwiczeń lub energicznego spaceru, by poczuć się lepiej.

5. Dużo pij
Ilość przyjmowanych w ciągu dnia płynów ma duże znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Dziennie powinno się wypijać – w zależności od płci i aktywności fizycznej – od 2 do 3 litrów płynów. Najlepiej dostarczać jej pod postacią soków warzywnych i owocowych, i herbatek ziołowych. Lepiej też zrezygnować z kawy, czy herbaty oraz alkoholu.

6. Jedz częściej a mniej
Posiłki najlepiej przyjmować w krótkich odstępach czasowych – co 2 – 3 godziny. Wówczas zapobiegniemy gwałtownym spadkom cukru w naszym organizmie. Warto też jeść domowe potrawy, przygotowywane samodzielnie. Zrezygnujemy więc z dań typu fast food, czy chińskich zupek z torebek, a zacznijmy jeść zdrowe sałatki i dania z piekarnika. Na prawdę nie trudno to wszystko przy dobrej organizacji przygotować, tym bardziej, że sprawę ułatwią nam dostępne na rynku nowoczesne i tanie akcesoria kuchenne, dzięki którym gotowanie nie będzie już dla nas żadnym problemem.

Pozostałe artykuły:

About 

Related Articles

Tagi: rozstępy biceps, złomowanie auta tarnobrzeg, Tynk mozaikowy Lakma, Minikoparka Gorlice, szycie firan kędzierzyn, Szybkoschnący Impregnat dekoracyjny zastosowanie, certyfikat flange fitter, kinesiotaping bielsko biała, trioxygen 5, Vademecum elektryka SEP, kostka fakturowana producent